Руйнуємо стереотипи про білий колір в інтер’єрі
Одні люди кричать, що білий колір – це колір лікарні. Інші люди кричать, що червоний не поєднується з жовтим. Треті кажуть, що еклектика – це взагалі стиль і прованс не можна змішувати з лофтом.
Цей величезний стереотипний потік сипеться на людей, які хочуть зробити ремонт. І які хочуть щось нестандартне зробити те, що швидше не зрозуміють люди і можливо не роблять, тому що їм важлива думка оточуючих, або вони вважають, що їхнє бажання набагато нижче, ніж думка інших людей.
Мені хотілося б цією статтею зруйнувати деякі стереотипи у вашій голові і щоб ви, якщо зараз робите ремонт або хочете зробити те, що не хочуть інші в плані ремонту. Найголовніше і чарівніші, що ви можете зробити у своєму будинку – це зробити те, що хочете ви, а не хтось інший.
- Білий, як у лікарні.
Часто можна почути, що білий занадто мазкий, що білий колір нецікавий і ще багато-багато всього. Спочатку потрібно зрозуміти, що це основа. Білий колір – це чистий лист, на якому ви можете придумати будь-який інтер’єр. У білому кольорі можна зробити лофт, можна зробити ар-деко, у білому світлі можна зробити класику, можна зробити скандинавський стиль, можна зробити кантрі, можна прованс, можна зробити абсолютно все.
Білий колір – це благодать та чистий лист для дизайнера. І я б порадила зробити білий колір тим, хто поки що не може визначитися, які він точно аксесуари хоче бачити у себе вдома, який він більше любить колір у плані декору, який хоче акцентний колір зробити у своєму інтер’єрі.
До білого кольору підходить новий рік, до білого кольору підходить літнє декорування, до білого підходять осінні теплі тони. І я не можу зрозуміти, чому кажуть, що білий колір це як у лікарні. Взагалі лікарня у мене асоціюється із зеленим кольором та олійною фарбою.
Хлопці, не треба слухати оточуючих надто часто. Якщо вам хочеться пофарбувати стіни вашої квартири у білий колір, то беріть відро фарби, пензель та вперед до нового інтер’єру.
У будь-якому випадку інтер’єр – це та річ, яку можна переробити, можна перефарбувати стіни та здерти шпалери, можна все змінити за короткий час. Найвірніше рішення для вас – це купити шпалери під фарбування та фарбувати собі стіни за вашим настроєм.
Важливо зрозуміти, що це ваш будинок і як вам хочеться там існувати, так ви повинні це робити. Гості приходитимуть і, якщо вони нормальні люди, то приймуть ваше житло таким, яким ви його зробите.
- Ні кроку убік.
Є така думка, що треба дотримуватися суворості стилю. І що еклектика (змішування стилів) взагалі не зрозумій що. Деякі люди думають, що якщо людина хоче лофт і має однокімнатну квартиру 30 квадратних метрів, то їй у жодному разі там не можна робити лофт. Ось не можна й усе.
Тому що вони вважають, що лофт – це якісь двоповерхові квартири обов’язково зі стелями під 6-7 м і куди ти зі своїми 2,5 м лізеш. Якщо ми дотримуватимемося строго правил, які придумали 10, 20, 40 років тому, тоді ми не створимо нічого нового. Тільки подумайте, якби всі люди дотримувалися правил і кожен день абсолютно всі люди на планеті, це не з’являлися б нові технологи, не з’являлися б нові стилі, нові меблі.
Якщо ви не робите лофт прямо в чистому вигляді, де скрізь стелі мають бути під 7 метрів. То ніхто вам не забороняє зробити стилізацію у маленькій квартирі. Я дуже люблю еклектику. І я знаю, що якась стара іспанська цегла разом з якоюсь ліпниною буде приголомшливо виглядати. А якщо це зробити у правильних відтінках та у правильних розмірах, то буде взагалі чудово. Розумієте, коли навіть поєднуються різні стилі, то створюєте таку “цукерку”, створюється зовсім неймовірний свій стиль.
- Жінці некомфортно у лофті, чоловікові – у провансі.
Як не дивно, але є такий стереотип. І деякі вважають, що лофт – це суто чоловічий інтер’єр, а прованс – жіночий. Ми сьогодні багато говоримо про лофт, тому що він зараз дуже популярний і навколо нього багато шуму створюється і він дуже суперечливий. І не хочу ділити інтер’єр на жіночий та чоловічий.
Таке є, що, наприклад, стиль прованс м’якший, але це не означає, що чоловікові там може бути некомфортним. І те саме я можу сказати про лофт. Так, він брутальний, він грубий, він якийсь темний, але жінці може бути в ньому комфортно. Все залежить від людини, від її захоплень, від її професії, від її соціального статусу, від того одружений він чи не одружений, одружена або незаміжня.
Якщо ви живете жоден, то треба думати про свою другу половину завжди. Треба радитися, чи подобається йому, чи їй ось це ось. Не потрібно робити спонтанних великих покупок, якщо вашій другій половині ця річ не подобається або викликає огиду та роздратування.
Робіть у своєму будинку те, що подобається вам і вашій другій половинці. Пам’ятаєте вислів “мій будинок-моя фортеця”? Так от, у вашій фортеці тільки ви господар і ніхто інший. Створюйте саме для себе затишний інтер’єр. І у вас завжди буде бажання приходити додому та насолоджуватися вашим інтер’єром у компанії ваших близьких та коханих людей.